Výstavní sál

Výstavní sál je velice poučná součást kolejního sklepení; čas, strávený zde v klidném rozjímání, není nikdy promrhaný. Vstup do něj se nachází hned vedle krbu Společenské místnosti za krátkým klenutým průchodem. Sál samotný je obdélníkový, 8 metrů dlouhý a 5 metrů široký.

Jsou zde vystaveny (pod magickou ochranou) nejrůznější důležité listiny v novodobých kolejních dějinách – zakládací listina kapituly i dekret podepsaný Michaelem Y. Lobberem a Alex G. F. Essaouir o jejím zrušení, jmenovací dekrety čtyř posledních kolejních ředitelů, Privilegium minus (dovedně padělaná listina svěřující kolej v dědičné léno Stanleyovské rodině) a další.

V malé knihovničce, nad kterou je umístěn portrét paní Clair Mack Sollivan-Crewnové, v letech 2072-73 zástupkyně ředitele zmijozelské koleje, návštěvník nalezne některé zajímavé knihy o dějinách své koleje. Exponátem, který se ale těší největší úctě je na pohled obyčejný plyšový medvídek – Teddy. Pokud v koleji zůstanete, dozvíte se o něm ještě mnoho. Z výstavního sálu se nevede jiné cesty než zpět do společenské místnosti.

mapa


© 2009 Sir Thomas Stanley