Zmijozelský kolejní duch

V současnosti Zmijozelská kolej nemá svého ducha. Ale nebylo tomu tak samozřejmě vždy, v minulosti Zmijozel svého kolejního ducha měl.


Krvavý baron

Krvavý Baron byl čaroděj, který v 11. století studoval na Bradavické škole čar a kouzel, tedy v době, kdy byla stále řízena svými zakladateli, kterými byl zařazen do koleje spadající pod Salazara Zmijozela. Po své smrti se vrátil jako duch na Bradavický hrad, kde se z něj časem stal duch koleje, v níž sám kdysi studoval.

Krvavý Baron je poměrně vysoký s mírně kulatější postavou. Má dlouhé (ne)šetrně upravované kudrnaté vlasy, husté obočí a knír. Nosí starý kouzelnický, společenský komplet, který je potřísněn krví, která stříbřitě září na jeho těle a zdá se, že nikdo z obyvatel hradu, ani ostatní duchové, nevědí, kde k té vší krvi přišel. Někdy chodí v okovech na rukou a na nohou na znamení pokání. Občasně u něj můžete zahlédnout i menší kord.

Když byla Bradavická škola roku 2048 uzavřena a hrad opuštěn, Krvavý Baron, stejně jako postupně i ostatní duchové, odešel z hradu a není jasné, kde se od té doby nalézá. Po znovuotevření školy se zatím na hrad nevrátil.

Krvavý Baron

© 2010 Diel M. Tarkin & Lucas A. Laurie