Zmijozelská všehochuť

Kroužek vznikl ve školním roce 2094/95 a nahradil sportovní spolek, který fungoval v předcházejících osmi letech. Mezi studenty přestal být o sportovně zaměřený kroužek zájem, zato se v koleji začalo volat po kreativním kroužku. Vedení koleje se rozhodlo spojit kreativitu s chutí a vzít studenty do různých zemí - alespoň obrazně.

Cílem kroužku bylo nejen umožnit studentům vyzkoušet si různé kreativní či umělecké disciplíny typické pro různé země (např. "akční malba" a její americké kořeny, keramika ve světle egyptského hrnčířství, výroba papíru a Čína), ale zároveň je propojit s chuťovým požitkem, který by měl souvislost s danou aktivitou či zemí (tj. americké hot dogy, egyptský falafel, čínské kung-pao aj.). Hodiny měly probíhat nepravidelně během celého roku a kroužek měl sloužit především k odreagování od učení a pro zábavu zmijozelských studentů všech věkových kategorií.

Bohužel se organizace kroužku ukázala jako příliš náročná a kroužek ve školním roce 2094/95 své působení zase ukončil.

Chci se zúčastnit, jak na to?

Pro účast není nutné se nikam hlásit ani procházet náborem, stačí jen dorazit ve stanovenou hodinu na správné místo. Nejnovější informace hledejte u aktuálních organizátorů, případně na kolejní nástěnce.

V průběhu let...

Zmijozelské sklepení je plné tajných zákoutí a více i méně záhadných pergamenů. Na jednom ze svitků se můžete dočíst také něco málo z historie kroužku "Zmijozelská všehochuť" – jak vznikl, kdo ho vedl a jaké aktivity si mohli studenti v jednotlivých letech vyzkoušet.

Rok 2094/95
Zmijozelská všehochuť je nápadem nově jmenované prefektky Suzannie Indil Mors, která se ujala její organizace. Z časových důvodů bohužel Suzannie organizaci kroužku nezvládá v takové míře, v jaké by chtěla, a jelikož nemá organizaci komu předat, kroužek končí stejně rychle jako začal.

V prvním a zároveň posledním ročníku kroužku se povedlo uspořádat pouze jednu akci:

  • Akční malba

© 2018 Jane Boneová