Sportovní spolek

Sportovní spolek vznikl z iniciativy zmijozelských studentů ve školním roce 2086/87 a nahradil též pohybově zaměřený kroužek zmijozelských roztleskávaček. Pořádá se každoročně několik hodin, každá je zaměřená na jiný sport nebo dovednost. Hodiny probíhají nepravidelně během celého roku. Sportovní spolek je určený především k odreagování od učení a pro zábavu zmijozelských studentů všech věkových kategorií.

Chci se zúčastnit, jak na to?

Pro účast není nutné se nikam hlásit ani procházet náborem, stačí jen dorazit ve stanovenou hodinu na správné místo. Nejnovější informace hledejte u aktuálních organizátorů, případně na kolejní nástěnce.

V průběhu let...

Zmijozelské sklepení je plné tajných zákoutí a více i méně záhadných pergamenů. Na jednom ze svitků se můžete dočíst také něco málo z historie sportovního spolku – jak vznikl, kdo ho vedl a jaké aktivity si mohli studenti v jednotlivých letech vyzkoušet. Některé byly běžné a standardní, jiné nevídané a originální.

Rok 2086/87
Spolek založila Raven V. Darkwood a vedla ho jako hlavní organizátorka, během roku měli i ostatní studenti možnost se do spolku zapojit jako spoluorganizátoři na jednu nebo i na více hodin.

V prvním roce působnosti Spolku měli studenti možnost si vyzkoušet tyto disciplíny:

 • Prakovaná – Každý účastník dostal prak a opasek s několika kuličkami, které byly naplněné všemožnými lektvary. Cílem bylo strefovat se kuličkami do ostatních hráčů.
 • Hipogryfové – Hodina se konala pod dozorem profesorky Péče o kouzelné tvory. Všichni, co se zúčastnili, si mohli zajezdit či si dokonce zalétat.
 • Bruslení – Na famfrpálovém hřišti vyrostlo ledové bludiště/kluziště, které si každý měl možnost probruslit. Bludiště se sice zdálo jednoduché, ale byly v něm různé nástrahy, které nikdo nepředpokládal.
 • Překážková dráha – Zdánlivě neškodná dráha z všemožných překážek. Teprve, když se do toho účastníci pustili, zjistili, že třeba prolézací tunely se moc rády tulí, nebo že pneumatiky rády chytají za nohy.
 • Akrobacie – Na velké trampolíně se nacházelo několik stanovišť, která měla otestovat pružnost, obratnost a vytrvalost.

Rok 2087/88
Spolek pokračuje i tento rok, znovu pod taktovkou Raven V. Darkwood jako organizátorky, a navíc se k ní jako hlavní spoluorganizátorka přidala Luna Filoména Fosseyová.

V druhém roce tohoto spolku měli studenti možnost vyzkoušet si tyto sporty:

 • Kouzelnický golf – Cíl byl jednoduchý, projít všechny připravené dráhy a dostat míček ze startu do finiše. Už ale nikdo nepočítal s tím, že míčky budou mít vlastní hlavu a budou to účastníkům všelijak ztěžovat.
 • Zvířátka a lovci – Z přítomných studentů se vybral jeden rozhodčí, který měl dohlížet na průběh hry. Ostatní studenti se pak rozdělili do týmů o třech hráčích. V každém týmu byli dva lovci na košťatech a jedno zvíře, které běželo po svých. Cílem každého týmu bylo skolit "zvíře" dvěma ranami. Používaly se očarované míčky, které se po hození vrátily střelcům zpátky do rukou.
 • Sáňkování – Při sjezdu na sáňkách z kopce dolů bylo úkolem prohodit míč skrz obruč, která stála uprostřed kopce.
 • Bruslení – Na famfrpálovém hřišti opět vyrostlo ledové bludiště/kluziště, které si každý měl možnost probruslit. Tentokrát na účastníky čekalo překvapení v podobě valentýnské atmosféry, která v různých podobách číhala v chodbách.
 • Taneční zábava – Tréninková místnost se proměnila v rozlehlý taneční sál. Odkudsi se ozývala hudba a při tancování se na parketu střídala všelijaká barevná světla. U jedné ze stěn byl stůl, kde se nacházely různobarevné nápoje k občerstvení účastníků. Jejich tajnou ingrediencí však byly všelijaké lektvary, díky kterým se i ti méně zdatní tanečníci proměnili téměř v profesionály.
 • Lukostřelba/vybíjená – Na pozemcích školy byly připraveny terče, cvičné luky a šípy. Studenti měli možnost si po krátké instruktáži od studentky věnující se lukostřelbě vyzkoušet, jak úspěšní budou v trefování se do terče. Kousek dál od tohoto stanoviště ležel cvičný potlouk určený ke hře na vybíjenou.

Rok 2088/89
Školní rok 2088/89 probíhá pod vedením Raven V. Darkwood, jako spoluorganizátorka se přidala Mikaila Fleming.

Při třetím roku působení spolku si mohli jeho účastníci vyzkoušet následující:

 • Halloweenské bludiště – Na pozemcích školy vyrostlo asi dva a půl metru vysoké bludiště. Na účastníky v něm čekaly všemožné nástrahy, ať už spojené s Halloweenem – například obří dýně, nebo se jednalo o překážky běžnější – bahno, pavučiny a roztodivné květiny, které bránily v průchodu k cíli. Na ty úspěšnější, kteří se prodrali z jedné strany bludiště na druhou, čekalo pohoštění.
 • Kouzelnické kuželkování – Jedna stará a nepoužívaná učebna se změnila k nepoznání. Objevily se tam bowlingové koule, dráhy a kuželky, které na sebe vzaly podobu bradavických profesorů. Cílem bylo srazit co největší počet profesorských kuželek k zemi.
 • Zimní hrátky – Všichni přítomní si mohli vybrat rovnou ze tří aktivit. Hod sněhovou koulí na cíl, skok do sněhu nebo sáňkování z kopce.
 • Házená – Přítomní sportovci byli rozděleni do dvou týmů po třech. Následně rozhodčí hodil jednomu týmu míč a ten se pokoušel dát gól. S čím však nikdo nepočítal, bylo, že míč náhodně vybuchoval a znemožňoval tak skórování. Poté, co míč vybouchl, byl předán druhému týmu, aby si vyzkoušel, zda nebude mít větší štěstí.
 • Frisbee – V rámci poučení kouzelníků o tom, že i talíře se dají používat na něco jiného než na jídlo, se rozdaly přítomným létající talíře, kterými se beztrestně házelo.
 • Vodní bitva – Sešli jsme se na břehu jezera, kde byly připravené vodní pistolky a balónky naplněné vodou. Kromě zákazu házení osob do jezera se každý mohl vyřádit, jak jen chtěl.

Rok 2089/90
Stejně jako v předcházejícím roce se organizování ujaly Raven V. Darkwood a Mikaila Fleming.

Účastníci si ve čtvrtém roku fungování spolku mohli vyzkoušet:

 • Vybíjená – Soutěžící dostali pásek, kde měli pět kuliček, které mohli házet po ostatních. Každá kulička po dopadu označkovala zasaženého barvou a zároveň vypustila lektvar, který zhruba pět minut působil. Přítomní pak škytali, skákali po místnosti po jedné noze, nebo je třeba popadla náhlá neodbytná představa, že se proměnili ve zvíře.
 • Koulovačka – Celkem obyčejná sněhová bitva, jak ji zná asi každý.

Rok 2090/91
Ve školním roce 2090/2091 sportovní spolek organizovala opět Raven V. Darkwood sama. Z důvodu vytíženosti související se skládáním zkoušek OVCE uspořádala v posledním ročníku svého působení na hradě pouze jednu akci, a to:

 • Překážková dráha – Účastníci měli jednoduchý úkol, dostat se přes několik překážek na druhou stranu. Zdání ale klame a nakonec to tak jednoduché vůbec nebylo, bariéry se totiž vehementně snažily účastníkům zabránit, aby úkol splnili.

Rok 2091/92
Po předchozích dvou letech, kdy sportovní spolek jak kvůli vytíženosti organizátorů, tak malém zájmu ze strany studentů spíše upadal, se organizace chopila Katie Clarkson - čerstvá čtvťačka a začínající prefektka. A její nadšení se přeneslo i na ostatní, což fungování spolku více než prospělo.

Sportovní nadšenci si v šestém roce kroužku mohli vyzkoušet následující disciplíny:

 • Horolezectví na stěně
 • Bruslení
 • Sněžné koloběžky
 • Florbal
 • Trampolíny
 • Basebell

Rok 2092/93
Sportovní spolek i v následujcím roce vedla Katie Clarkson.

Již sedmý rok v řadě si mohli zájemci organizovaně zasportovat a vyzkoušet si:

 • Chození na chůdách a po laně
 • Souboj na kládách
 • Skeleton
 • Balónková bitva

Rok 2093/94
Organizaci zajišťovala opětovně Katie Clarkson, nicméně spolek se začal potýkal s poměrně zásadními problémy - zvyšující se neochota studentů sportovat a zmenšující se zájem o organizaci spolku. Sportovní spolek v tomto roce končí.

V osmém roce v pořadí se povedlo uspořádat pouze jednu akci:

 • Zrcadlové bludiště

© 2016 Raven V. Darkwood