Salazar Zmijozel

Salazar Zmijozel pocházel sice ze starobylého, přesto však doslova patetického kouzelnického rodu. Zmijozelové z Hadí věže byli ublížení a plní nenávisti vůči mudlům, jež pramenila z dávno zapomenutého příkoří. Toužili vládnout a sžírali se touhou manipulovat, ale při všem tom toužení a sžírání se si nějak nenašli čas s tím něco udělat.

Pak se stalo, že část rodiny Zmijozelů se z nějakého důvodu sebrala a odešla z Hadí věže. Šlo nejspíš o hádku mezi dědicem rodu a hlavou rodu. Usídlili se v bažinaté oblasti mezi Walesem a Anglií a tam doslova živořili a pokračovali v toužení a sžírání. Tedy do té doby, než dospěl Salazar, jež se možná narodil tam či už v Hadí věži.

Salazar Zmijozel

Salazar byl jiný. Byl vychován ke stejné nenávisti a touze po vládě, ale on uměl s touto velikou ctižádostí pracovat. Nepoužíval ji k tomu, aby si stavěl vzdušné zámky a sžíral se představami, jaké by to bylo, kdyby měl moc. On ji použil jako motor k tomu, aby moc získal.

Během svého života získal nesmírný majetek a vliv jak mezi kouzelníky, tak mudly. Stal se proslulým černokněžníkem, nadmíru sběhlým ve čtení mysli. Jeho kapitál mu ovšem umožňoval ze všeho se snadno vyvléknout. Pro rodinu Zmijozelů tím na mnoho generací začali zlaté časy.

Salazar se připojil k projektu Bradavické školy, protože v ní viděl možnost, jak ovlivnit velké množství mladých myslí najednou. Byl vítaným společníkem, protože přes ne příliš košér praktiky byl nadmíru schopný a hlavně bohatý kouzelník, což se při zakládání něčeho, jako je tato škola, vcelku hodí. Na škole potom kolem sebe shromažďoval čistokrevné kouzelníky, a přetvářel je k obrazu svému, cvičíc je hlavně v disciplíně, sebekázni a také v černé magii.

Jak víme, Salazar se kvůli svému přístupu dostal do sporu s Godrickem Nebelvírem a ze školy odešel. Nikdy se z ní však zcela nestáhnul. Neustále ji finančně podporoval a absolventi Zmijozelské koleje díky jeho pomoci našli nejedno výhodné uplatnění. On sám se věnoval hlavně politice a snaze prosadit se v mudlovském světě.

Na konci ještě nutno poznamenat, že po mnoho generací si Zmijozelští udrželi tu reputaci, kterou jim Salazar získal. Pak ale v tomto vznešeném rodu opět převládli tendence z dob, kdy ještě sídlil v Hadí věži. Stále nenáviděli mudly, toužili vládnout a stále se oháněli starobylostí jejich rodu, ale málokdo z nich měl snahu něco s tím udělat. Rodinné bohatství se rozkutálelo a rod zdegeneroval. Poslední potomci Salazara Zmijozela zemřeli před více jak sto lety. Chudí, v chatrči na pozemku, který už jim dlouho nepatřil.


© 2007 Lukas W. Goldhair